Teenused Kontakt

Hambaproteesi hooldamine

1) Harjumine uue hambaproteesiga

Uue proteesiga harjumine võib esialgu olla raske või isegi valulik. Olge kannatlik ning püüdke ebamugavusest hoolimata proteesi suus hoida. Suu harjub vartsi uue olukorraga. Esimesed kak nädalat eemaldage protees vaid selle puhastamise ajaks ning kandke proteesi ka öösel. Hiljem on soovitatav protees ööseks suust ära võtta. Uue proteesiga võib rääkimine ja söömine algul tunduda keerulisena. Kõne paraneb varsti, kuid võite sellele ise kaasa aidata, näiteks valjusti lugemisega peegli ees. Söömisel eelistage pehmemat ja mitte väga kuuma toitu, suutäied olgu väikesed.

Kui Teil on raskusi uue proteesi suhu asetamise/eemaldamisega, või mingil põhjusel (nt valu) ei ole võimalik proteesi kanda, võtke koheselt ühendust oma hambaarstiga. Võimalusel pange protees suhu vähemalt kaks tundi enne arsti vastuvõtule pöördumist- see aitab arstil paremini proteesi korrigeerida.

Loe lisaks

Pärast lõikust või hamba eemaldamist

Kui tuimestus möödub, võib esineda haava valulikkust ning ebamugavustunnet. Selline valilikkus võib püsida veel mitmeid päevi pärast lõikust. Valu leevendamiseks kasutage apteegis ilma retseptita väljastavaid valuvaigusteid. Tõhusad on ibuprofeeni (400 - 800 mg) [müüakse apteegis ilma retseptita] sisaldavad valuvaigustid või mitmekomponendilised valuvaigustid.

Turse tekke vältimiseks jahuta haava piirkonda. Selleks aseta jääkott (suuväliselt) või märg külm käterätik lõikushaava piirkonda ning hoida seda 20 minuti kaupa 20-60 minutilise vahedega kuni 12 tundi.

Mitte mingil juhul ärge asetage haavale kompresse (kummeli-, viinakompress jne)

Esimesed tunnid peale protseduuri võid kogeda kerget nõrkustunnet. Paari päeva jooksul ei ole soovitav tegeleda füüsilist pingutust nõudvate ettevõtmistega ega käia saunas.

Loe lisaks